آمازون لامبدا

بدون فکر کردن در مورد سرورها یا خوشه ها ، کد را اجرا کنید.
فقط هزینه آنچه را که استفاده می کنید پرداخت کنید.

آمازون لامبدا یک سرویس محاسباتی بدون سرور است که به شما امکان می دهد بدون تهیه و مدیریت سرورها ، ایجاد منطق مقیاس بندی خوشه ای آگاه از حجم کار ، حفظ یکپارچه سازی رویدادها یا مدیریت زمان اجرا ، کد را اجرا کنید. با لامبدا ، می توانید تقریباً برای هر نوع برنامه یا سرویس باطنی کد اجرا کنید همه اینها با مدیریت صفر است. فقط کد خود را به عنوان یک فایل ZIP یا تصویر ظرف بارگذاری کنید ، و لامبدا به طور خودکار و دقیق قدرت اجرای محاسبه را تخصیص می دهد و کد شما را بر اساس درخواست یا رویداد ورودی ، برای هر مقیاس از ترافیک ، اجرا می کند. می توانید کد خود را تنظیم کنید تا از ۱۴۰ سرویس AWS به طور خودکار فعال شود یا مستقیماً از طریق هر وب یا برنامه تلفن همراه با آن تماس بگیرید می توانید توابع لامبدا را به زبان مورد علاقه خود بنویسید (Node.js ، Python ، Go ، Java و موارد دیگر) و از هر دو ابزار بدون سرور و کانتینر مانند AWS SAM یا Docker CLI برای ساخت ، آزمایش و استقرار عملکردهای خود استفاده کنید.

فواید

عملکرد سازگار در هر مقیاس

با استفاده از آمازون لامبدا ، می توانید زمان اجرای کد خود را با انتخاب اندازه حافظه مناسب برای عملکرد خود بهینه کنید. همچنین با فعال کردن همزمانی پیش بینی شده می توانید عملکردهای خود را در حالت آماده سازی و آماده برای پاسخگویی در میلی ثانیه نگه دارید.

هزینه با اندازه گیری میلی ثانیه

با آمازون لامبدا ، شما فقط هزینه زمان محاسبه شده خود را پرداخت می کنید ، بنابراین هرگز برای زیرساخت های بیش از حد تأمین شده هزینه نمی کنید. در ازای اجرای هر میلی ثانیه کد شما و تعداد دفعاتی که کد شما فعال می شود از شما هزینه دریافت می شود. با استفاده از برنامه محاسبه محاسبه ، می توانید علاوه بر این تا ۱۷ درصد پس انداز کنید.

مقیاس گذاری مداوم

آمازون لامبدا با اجرای کد در پاسخ به هر رویداد ، به طور خودکار برنامه شما را مقیاس بندی می کند. کد شما به صورت موازی اجرا می شود و هر ماشه را به صورت جداگانه پردازش می کند ، دقیقاً با اندازه حجم کار ، از چند درخواست در روز ، تا صدها هزار در ثانیه مقیاس بندی می شود.

هیچ سروری برای مدیریت وجود ندارد

آمازون لامبدا بدون نیاز به تأمین یا مدیریت زیرساخت ، به طور خودکار کد شما را اجرا می کند. فقط کد را بنویسید و آن را به صورت فایل ZIP یا تصویر ظرف در لامبدا بارگذاری کنید.

چگونه کار می کند

لامبدا

از موارد استفاده کنید

با آمازون لامبدا چه چیزی می توانید بسازید؟ در مورد موارد استفاده در زیر بیشتر بیاموزید:

پردازش داده ها

می توانید از AWS Lambda برای اجرای کد در پاسخ به عوامل تحریک کننده مانند تغییر در داده ها ، تغییر وضعیت سیستم یا اقدامات کاربران استفاده کنید. Lambda را می توان مستقیماً توسط سرویس های AWS مانند S3 ، DynamoDB ، Kinesis ، SNS و CloudWatch راه اندازی کرد ، می تواند به سیستم پرونده های موجود EFS متصل شود ، یا می تواند توسط عملکردهای مرحله AWS به جریان کار تنظیم شود. این به شما امکان می دهد انواع مختلفی از سیستم های پردازش داده بدون سرور را در زمان واقعی ایجاد کنید.

پردازش پرونده در زمان واقعی

برای پردازش داده ها بلافاصله پس از بارگذاری می توانید از Amazon S3 برای تحریک AWS Lambda استفاده کنید. شما همچنین می توانید به طور مستقیم به یک سیستم فایل موجود EFS آمازون متصل شوید ، که دسترسی مشترک به طور موازی گسترده را برای پردازش پرونده در مقیاس بزرگ امکان پذیر می کند. به عنوان مثال ، می توانید از Lambda برای ایجاد تصاویر کوچک ، ویدئوهای کدگذاری شده ، پرونده های فهرست ، پرونده های پردازش ، اعتبار سنجی محتوا و جمع و فیلتر کردن داده ها در زمان واقعی استفاده کنید.

سیاتل تایمز از آمازون لامبدا برای تغییر اندازه تصاویر برای مشاهده در دستگاه های مختلف مانند رایانه های رومیزی ، تبلت ها و تلفن های هوشمند استفاده می کند.

پردازش جریان در زمان واقعی

شما می توانید از آمازون لامبدا و Amazon Kinesis برای پردازش داده های جریان در زمان واقعی برای ردیابی فعالیت برنامه ، پردازش سفارش معامله ، تجزیه و تحلیل جریان کلیک ، پاکسازی داده ها ، تولید معیارها ، فیلتر کردن گزارش ، نمایه سازی ، تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی و اندازه گیری و اندازه گیری داده های دستگاه IoT استفاده کنید.

Localytics میلیاردها نقطه داده را در زمان واقعی پردازش می کند و از Lambda برای پردازش داده های تاریخی و زنده ذخیره شده در S3 یا جریان یافته از Kinesis استفاده می کند.

فراگیری ماشین

قبل از تغذیه با مدل یادگیری ماشین ، می توانید از AWS Lambda برای پیش پردازش داده ها استفاده کنید. با دسترسی لامبدا به EFS ، می توانید مدل خود را برای پیش بینی در مقیاس بدون نیاز به تأمین یا مدیریت زیرساخت ها ارائه دهید.

در Aible ما بر ارائه قدرتمندترین فن آوری های هوش مصنوعی با کمترین هزینه عملیاتی ممکن متمرکز هستیم. بدین ترتیب ، ما از AWS Lambda و Serverless برای آموزش و پیش بینی یادگیری ماشین استفاده می کنیم. با Serverless ، می توانیم طیف گسترده ای از بارهای یادگیری ماشین را با هزینه بیشتر اجرا کنیم. به طور موثر در حالی که از منابع محاسبه شده انفجاری مورد نیاز برای تکرار سریع و مقیاس گذاری برای ایجاد هوش مصنوعی برای تأثیر مطلوب در تجارت بهره مند می شوید.
Butters Rod ، CTO – ممکن است

باطن

با استفاده از AWS Lambda می توانید درخواست های API وب ، موبایل ، اینترنت اشیا (IoT) و شخص ثالث را با استفاده از AWS Lambda ایجاد کنید. برای ساخت برنامه های حساس به تأخیر در هر مقیاس ، از کنترل های عملکرد ثابت Lambda مانند تنظیمات حافظه چندگانه و هم زمان پیش بینی شده استفاده کنید.

برنامه های وب

با ترکیب AWS Lambda با سایر خدمات AWS ، توسعه دهندگان می توانند برنامه های وب قدرتمندی را بسازند که به طور خودکار در چندین مرکز داده – با تلاش اداری صفر مورد نیاز برای مقیاس پذیری ، پشتیبان گیری یا افزونگی مرکز داده های چند منظوره ، بالا و پایین شوند و به صورت پیکربندی کاملاً در دسترس اجرا شوند.

IoT باطل می شود

با استفاده از AWS Lambda می توانید درخواست های API وب ، موبایل ، اینترنت اشیا (IoT) و شخص ثالث را با استفاده از AWS Lambda ایجاد کنید.

باطن موبایل

AWS Lambda ایجاد تجارب برنامه های شخصی و غنی را آسان می کند. برای تأیید اعتبار و پردازش درخواست های API می توانید با استفاده از AWS Lambda و Amazon API Gateway باطل سازی کنید. از AWS Amplify استفاده کنید تا به راحتی باطن خود را با جبهه های iOS ، Android ، Web و React Native تلفیق کنید.

Bustle برای برنامه Bustle iOS و وب سایت های خود با استفاده از AWS Lambda و Amazon API Gateway باطری بدون سرور اجرا می کند. معماری های بدون سرور به Bustle اجازه می دهد هرگز با مدیریت زیرساخت ها سر و کار نداشته باشد ، بنابراین هر مهندس می تواند بر ایجاد ویژگی های جدید و نوآوری تمرکز کند.

مطالعات موردی

تامسون رویترز از AWS Lambda برای پردازش حداکثر ۴۰۰۰ رویداد در ثانیه برای سرویس تجزیه و تحلیل استفاده خود استفاده می کند و استفاده از آن در تولید پنج ماه طول کشید.

Benchling ، یک شرکت نرم افزاری علوم زندگی ، تکنیکی را ایجاد کرد که محققان با استفاده از معماری بدون سرور از آن برای اصلاح قسمتهایی از یک ژنوم با دقت بسیار زیاد استفاده می کنند.

iRobot ، یک شرکت پیشگام تولید ربات های جهانی ، در حال ساخت نسل بعدی دستگاه های متصل برای خانه هوشمند با استفاده از معماری بدون سرور است.

شرکت Coca-Cola ، یک شرکت نوشیدنی چند ملیتی آمریکایی ، از AWS Lambda و AWS Step Functions برای ساخت یک راه حل بدون سرور مقرون به صرفه استفاده کرد.

برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید

تماس با ما