در مقاله های پیشین به تعریف و ارائه توضیحاتی از سرویس دهنده Cloudflare همچنین ایجاد حساب در این Reverse Proxy پرداختیم و در این قسمت با ارائه راهکاری در خصوص یافتن آیپی یک وبسایت که با این سرویس دهنده محافظت می شود در خدمت شما هستیم و امیدواریم تا پایان با ما همراه باشید.

سرویس CloudFlare به عنوان یک  Reverse Proxy می باشد که در واقع نوعی از پروکسی است که همانند دیگر پروکسی ها میان سرور و بازدید کننده قرار می گیرد و دسترسی ها و بازدید های خارجی به داخل شبکه ی محلی یا خصوصی یا سرور را مدیریت می نماید. که این سرویس در قالب یک CDN در نقاط مختلف جهان ارائه شده است و با توجه به منطقه ی جغرافیای بازدید کننده از نزدیک ترین سرویس دهنده پاسخگو خواهد بود. این مورد موجب می گردد تا از نظر امنیتی مهاجمان به صورت مستقیم به سایت و سرور شما دسترسی نداشته باشند، در نتیجه در صورتی که اتکی بر روی سرور در حال انجام باشد سرویس دهندههای CloudFlare ابتدا اتک را تشخیص می دهند و از ورود آن پهنای باند غیر مجاز به سرور جلوگیری می کنند و کاربران عادی نیز بدون هیچ مشکلی به سایت و سرور دسترسی خواهند داشت.

یکی از مزایای این سرویس دهنده(CloudFlare) این است که وبسایت هایی که از آن استفاده می کنند به نوعی می توانند آیپی مبدا خود را مخفی کنند تا سرور و میزبان خود را از حملات احتمالی محافظت کنند اما در این قسمت به تعریفی در خصوص یک آنالیزور می پردازیم که به کمک آن می توانیم آیپی میزبان وبسایت هایی که از CloudFlare استفاده می کنند را ببینیم. این آنالیزور با آدرس DNSTrails.com می باشد که در ادامه مواردی که در آن مورد بررسی قرار میگیرد را توضیح می دهیم.

 

  • مشاهده آیپی میزبان فعلی وبسایت مورد نظر در قسمت DNS Records
  • مشاهده آیپی و رکور های پیشین وبسایت در قسمت Historical Data
  • مشاهده سابدامین های ایجاد شده از آن دامنه در قسمت Subdomains

بررسی برخی از این امکانات نیازمند لاگین و ثبت نام در این آنالیزور می باشد.

دیدگاه شما چیست؟