Download Server

سرور دانلود

سرور دانلود مشابه سرورهای معمولی می باشد با این تفاوت که سخت افزار و نرم افزار های مناسبی برای دانلود بر روی آن در نظر گرفته شده است و امکان استفاده از سرویس ایمیل، راه اندازی پایگاه داده و اسکریپت را به شما نمی دهد، یکی از فاکتورهای مهم در این سرور ها، هارد می باشد که باید از سرعت خواندن و نوشتن خوبی برخوردار باشد، فاکتور پر اهمیت بعدی پهنای باند سرور است که متناسب با تعداد کاربران همزمان باید از میزان مناسبی برخوردار باشد.

معرفی انواع دانلود

   دانلود فایل

سرور دانلود فایل همان download server است با یک زیرساخت مناسب که امکان دانلود فایل با تعداد بالا، حجم بالا و همچنین تعداد کاربران همزمان زیادی را مهیا می کند. همچنین می توان گفت منظور از این سرورها فضایی است که می توانید فایل های خود را بر روی آن بارگزاری نمایید تا در سایت خود امکان دانلود فایل ها را به کاربران خود بدهید.

دانلود فایل با تعداد بالا و حجم بالا

حضور کاربران زیاد به صورت همزمان

   دانلود ویدیو

سرور دانلود فیلم، یک ِdownload server است که امکان دانلود فیلم با حجم بالا را بدون از دست دادن دیتا و با سرعت مناسب به کاربران می دهد، از مهم ترین ویژگی این سرورها می توان به پخش همزمان و همچنین پخش زنده اشاره کرد، در واقع برای مشاهده فیلم نیاز به دانلود کامل آن نمی باشد و بازدیدکنندگان می توانند قبل از اتمام دانلود، فیلم را مشاهده کنند.

دانلود فیلم با حجم بالا

پخش همزمان و پخش زنده

   دانلود موزیک

سرور دانلود آهنگ، یک download server است که امکان بارگزاری آهنگ با فرمت و حجم های متفاوت را به شما می دهد و از پروتکل های خاصی برای اتصال به یک شبکه صوتی استفاده می کند. به طور کلی، جریان صوتی از یک سیستم بافر و یک بستر امن جریان داده استفاده می کند تا به کاربران اجازه دهد بدون وقفه فایل های صوتی کامل را گوش دهند. این نوع جریان داده به پهنای باند قابل توجهی نیاز دارد.

بارگزاری آهنگ با حجم و فرمت متفاوت

اجازه گوش کردن به آهنگ بدون وقفه

“مزایا
از مزیت سرور دانلود این است که بصورت ابری ارائه می گردد، در واقع با آپلود دیتای خود بر روی هاست دانلود دیتای شما بر روی چند نود که تفاوت مکانی دارند آپلود خواهد شد و هنگام دانلود فایل، کاربران به نودی هدایت می شوند که از ترافیک مناسب تری برخوردار است، بنابراین فایل با سرعت مناسب تری دانلود و یا پخش خواهد شد.”

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید

تماس با ما